Ciężka przeprawa w Poznaniu.

• autor: sobchuck, 2012-05-01 18:10

Do Poznania gorzowskie piłkarki jechały bojowo nastawione, celem było zdobycie 3 pkt w tym spotkaniu.

Jednak początek spotkania pokazał, że Polonia łatwo swojej skóry nie sprzeda.

Gorzowianki grały bardzo nerwowo, nie potrafiły znaleźć swojego rytmu gry. Mimo to kilka razy zagroziły bramce strzeżonej przez Magdalenę Kłosek. Najwięcej nieporozumień było w obronie, efektem tego były sytuacje bramkowe, które stwarzały sobie gospodynie.  Na szczęście naszych piłkarek, nie potrafiły ich wykorzystać i pierwsza połowa  zakończyła się remisem 0 : 0 .

"... W przerwie gorzkie słowa w szatni..." - wypowiedź Pani trener Marzeny Salamon w jednym z wywiadów.

Nie wiemy jakie to były słowa, ale najprawdopodobniej podziałały motywująco na piłkarki Stilonu, ponieważ w drugiej połowie przejęły inicjatywę i zdobyły o jedną bramkę więcej.

W 51. minucie Katarzyna Śliwińska znalazła się w sytuacji sam na sam z Magdaleną Kłosek. Miejscowa bramkarka sfaulowała w tej sytuacji piłkarkę Stilonu. Sędzina nie miała wątpliwości i wskazała na 11 m. Rzut karny z zimną krwią wykorzystała Marzena Salamon. Dziesięć minut później po stałym fragmencie gry do wyrównania doprowadziły gospodynie. Jednak ostatnie słowa należały do przyjezdnych, w 71 min bardzo dobre podanie Beaty Walczyk wykorzystała Barbara Zdunek, ustalając wynik spotkania na 1:2.

W 80. min drugą żółtą, w efekcie czerwoną kartkę otrzymała bramkarka Magdalena Kłosek, która sfaulowała gorzowską piłkarkę poza polem karnym.